חדשות של הפנימייה:

ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בעיצומה

חדשות של הפנימייה:

אתר חדש לכפר הנוער הדתי בהודיות – ברכות

חדשות של הפנימייה:

ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בעיצומה

חדשות של הפנימייה:

אתר חדש לכפר הנוער הדתי בהודיות – ברכות

חדשות של הפנימייה:

ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בעיצומה

הירשמו ליום ביקור מיוחד בכפר:

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

  למעלה מ-100 ניצולי שואה השתתפו בחגיגת הקפות שניות בכפר הנוער הודיות

  למעלה מ-100 ניצולי שואה השתתפו בחגיגות שמחת תורה שהתקיימו בכפר הנוער הודיות שבגליל התחתון. באירוע שנערך ביוזמת כפר הנוער הודיות, בשיתוף הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל ובשיתוף מרכז שילה והתאחדות יוצאי רומניה בחיפה, השתתפו מנכ"ל הכפר אלי שטיין, ראש המועצה האזורית גליל תחתון מוטי דותן, תלמידי וצוות הכפר.

  מנהל הכפר, אלי שטיין: "זו השנה השלישית בה אנו מקיימים את מסורת אירוח הניצולים לחג כולל הקפות שניות. החיבור בין ניצולי השואה ותלמידי הכפר מלמד אותנו, הלכה למעשה, שיעור חשוב על כבוד, אהבת חינם ואחדות בין מעגלים שונים בחברה הישראלית". עוד הוסיף שטיין כי "בזכות שיתופי פעולה מוצלחים עם מספר גופים זכינו גם השנה לקיים אירוע מרגש ועוצמתי, שיצר חיבור וגשר בין זיכרונותיהם של הניצולים משמחת תורה בגטאות לבין חווית חג שמחת התורה של הראשונה בישראל של חלק מהתלמידים.. זהו מפגש מיוחד של דורות, עדות, תרבויות וגילאים שכולו אומר כבוד, שמחה ואהבה. המפגש שנערך לאורך כל התפילות, הסעודות, ההקפות ושעות הפנאי, אפשר לתלמידים שלנו להרגיש באופן המוחשי ביותר שהם חלק משרשרת הדורות".

  מנהלת הפנימיה, קורנית לנסקר: "דווקא בימים אלה בהם אנו מקבלים תזכורת כואבת על הצורך שלנו להמשיך להיאבק על זכותנו לחיות כיהודים בארץ ישראל, התאפשר החיבור הכה מרגש בין ניצולי שואה ששרדו את התופת של הניסיון להשמיד אותנו וזכו לעלות לארץ ולהקים מדינה ולבנות משפחה, לבין חניכי הכפר הבוגרים שהינם ברובם עולים חדשים שעושים את צעדיהם הראשונים בחיבור לעם ולמדינה. החניכים, שעתידים בקרוב להתגייס לצה"ל ולהמשיך את ההגנה על העם והארץ, זכו לחיבור באמצעותה של התורה, אשר מגדירה את זהותנו כיהודים ומחברת בין דורות, עדות ויהודי התפוצות. יחד הם חגגו באהבה וגאווה את שמחת התורה ואת שמחת היותנו יהודים, תוך שהם לומדים מהכאב של האחר ומהתמודדויות והאתגרים של העבר ושל היום. באהבה ונתינה הדדית הם התחזקו וחיזקו".

  בואו ללמוד בחוויה אחרת

  השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם


   גלריית תמונות

   שאלות נפוצות